Veiling unieke jeneverflessen

Een unieke veiling op een unieke plek: de prachtige Branderszaal in Schiedam, daar was PopUpTv natuurlijk bij!

Een jaar geleden werd het Jenevermuseum getipt over een unieke collectie (onaangebroken) voor-oorlogse De Kuyper jenevers en likeuren in Oostenrijk. In samenwerking met De Kuyper werd deze collectie aangekocht en naar Schiedam gebracht. Eerst werd er zorgvuldig onderzoek gedaan naar de herkomst, receptuur en staat van deze partij verschillende dranken. En nu mag het Jenevermuseum eenmalig een klein deel van deze unieke vondst ter veiling aanbieden.

Het gaat om een aantal zeer exclusieve producten uit een tijd dat het moeilijk was om de productie op gang te houden, vanwege de schaarste aan materialen en ingredienten. Dat kun je bijvoorbeeld zien aan een jenever die gebotteld is in bierflesjes. 'Noodverpakking' staat er op het etiket.

Bijzondere producten die de smaak en de tijdgeest illustreren zijn Kummel likeur, Apricot Brandy, Anisette, Mandarinette Likeur en Cherry Brandy. De Kuyper maakt het merendeel van deze producten nog steeds, grotendeels naar authentiek recept.

Alle producten zijn zorgvuldig getest en geproefd. Mocht je ze nog willen drinken, dan is dat een unieke ervaring. De smaken zijn bijna zonder uitzondering prachtig gebleven. Wil je echt iets bijzonders schenken met de feestdagen? Kom dan naar de veiling en bied mee!
Koninklijke De Kuyper bestaat al sinds 1695, waarvan inmiddels al meer dan 100 jaar gevestigd in Schiedam en uitgegroeid tot wereldmarktleider in cocktail-likeuren.

Deze bijzondere veiling van historische flessen vindt plaats op een net zo bijzondere historische locatie. Aan de overkant van Het Jenevermuseum, aan de Lange Haven nr. 97 ligt de Branderszaal, een ontwerp van architect Piet Sanders uit 1918, gebouwd in opdracht van de Bond van Distillateurs en Likeurstokers in Nederland.
Veilingmeester voor deze gelegenheid is Jeroen Krabbendam, partner bij Van der Valk Netwerk Notarissen.

De opbrengst van de veiling komt ten goede aan het Jenevermuseum.

Camera en interviews: Rob van der Gaag
Montage: Milo van der Wielen
http://www.popuptv.nl

Advertentie